inbound5999668513064081889

Óvodánk a gyári lakótelep szívében, játszóterek és teniszpálya szomszédságában, szép zöld övezetben, hatalmas fák árnyékában ad helyet a játszani, fejlődni, nevelkedni vágyó kisgyermekeknek.

“Színes ceruzánkkal” varázsoljuk széppé, esztétikussá környezetünket, a sokszínű, változatos tevékenységekkel pedig az ide járó gyermekek lelkét igyekszünk megérinteni.

Az Érzelmi Kötődésen Alapuló, személyiség-központú nevelésben kiemelten foglalkozunk az Egészséges Életmódra Neveléssel. A gyermekek egészséges fejlődésének fontos tényezője a mozgásuk koordinálása. Szakképzett óvodapedagógusaink sokrétű mozgáslehetőséget biztosítanak ennek érdekében:
-tornatermi foglalkozások
– tartásjavító torna
– mazsorett
– gyermektorna
– gyermektánc
Célunk megvalósításához segítenek a sokrétű tornaeszközök, amikkel maximálisan fejleszthetjük a mozgás- összerendezettséget, változatosabbá tehetjük foglalkozásainkat.

2015. Áprilisában ünnepeltük meg a “MOZGÁS HATÁROK NÉLKÜL 20.évfordulóját, mely a VARÁZSCERUZA ÓVODA kezdeményezéseként indult sikeres útjára.

A mindennapi tevékenységben, vizuális nevelés keretein belül, igyekszünk minél többféle, változatos technikákat megmutatni, hogy ügyes kezű, szépre, esztétikumra fogékony gyermekek kerüljenek óvodánkból az iskolákba.
Mindennapjainkat átszövi az önfeledt éneklés, énekes játékok, táncos mozgások.
Játéktevékenységbe építve vezetjük be a gyermekeket a matematika rejtelmes világába.
A szép beszédre, helyes kiejtésre odafigyelve a mindennapi gyertyagyújtás után hallgatják az épp aktuális mesét, verset. A megkésett beszédfejlődés és pöszeség javítására naponta játékos ajak- és nyelvizom erősítő gyakorlatokat végzünk.
Környezetünk szűkebb térségeivel ismerkedve bebarangoljuk az óvoda környékét. Tágabb környezetük megismerésére az Erdei Óvoda és az év végi óvodai buszos kirándulások nyújtanak lehetőséget. Ezáltal megismerkedhetnek másféle növény- és állatvilággal. – Ez azonban nem valósulhatna meg a Szülők támogatása nélkül.
A vallással, a keresztény élet apró morzsáival a Hittan foglalkozásokon kapnak betekintést a lelkész néni előadásai által.
Megragadunk minden lehetőséget, hogy óvodánk tárgyi feltételein javíthassunk. Ebben a Szülők maximális támogatására és segítségére is számíthatunk.
– pályázatot írunk
– társadalmi munkát szervezünk a szülőkkel /Így sikerült felújítani gyermekmosdóinkat, valamint a pályázaton nyert festékkel lefesteni a kerítést és a gyermeköltözőt./
– jótékonysági bált rendezünk
– Nyílt farsangot és Családi Napot szervezünk/Ezek bevételeiből szervezzük meg tanév végén az óvodai csoportos kirándulást./ A “CSALÁDI NAP” megrendezését térségünkben a Varázsceruza Óvoda indította el 2002-ben, egy aktív szülő kezdeményezésére.

Önképzéssel és továbbképzéseken való részvétellel szakmai tudásunkat szinten tartjuk és bővítjük, hogy megfelelően nevelhessük és oktathassuk a ránk bízott jövő nemzedékét.
Nevelőközösségünk eddig is arról volt közismert, hogy az új dolgokra, módszerekre nyitottak, fogékonyak voltunk. Szeretjük a nekünk tetsző, számunkra jónak tartott irányzatokat kipróbálni, nevelési programunkban hatékonyan alkalmazni.

A 2007/2008 – as tanévtől nevelési programunkba beépítettük a kompetencia alapú nevelési csomag nagy részét. Ez az “ötlettár” módszertani lehetőséget kínál a napi tevékenységek, foglalkozások még komplexebb feldolgozásához, színesebbé tételéhez. Ezáltal hatékonyabb, tartósabb eredményt értünk el óvodásaink értelmi és érzelmi fejlődésében.
2010 – ben “Referencia Intézmény” lettünk, a Kompetencia programcsomag  játékba történő beépítése címen.
2014 – ben, a “LEGO” Manufacturing támogatásával és néhány lelkes szülő önzetlen munkájával megújult óvodánk gyermek öltözője és folyosója.

2015 – ben óvodánk két óvodapedagógusa tett sikeres “Minősítést” a Pedagógus Életpálya Modell minősítési eljárása során.

2016 – ban még egy óvodapedagógussal bővült “Minősült” -ek száma.
2017 – ben három óvodapedagógusunk