Bemutatkozás

„Fülemüle, fülemüle gyönyörű madár…”- hangzik óvodánkban 130- 140 gyermek ajkáról.

FÜLE Z                            Állatbarát óvoda logó_Fülemüle Óvoda

FÜLE ZÖLD

A városközpontban kialakított kis „szigetünk” barátságos környezetet biztosít a 3-7 éves gyermekek számára. A messzire integető óriási fák, örökzöld bokrok, a sok-sok virág és környezetbarát játékaink között szeretettel fogadjuk az apróságokat.

Óvodásaink szeretik és védik környezetük növényeit és állatait. Az első játékos felfedezésekre óvodánk udvarán és arborétumunkban kerül sor. Ezt követik a rendszeres gyalog- és kerékpártúrák, kirándulások. Természetes élőhelyükön, aktívan tevékenykedve figyelik meg a gyerekek az erdő, a rét, a folyó stb. életközösségeit és elsajátítják a természetbarát viselkedést.

A gyermek természeti és társadalmi környezetéhez való viszonyát, bővülő ismereteit, gazdagodó érzelemvilágát alakítja és határozza meg óvodánk speciális programja a környezet megismertetése, megszerettetése és védelmére való nevelés.

A kompetencia alapú kiegészítő program négy alappillére / tűz, víz, föld, levegő/ témájában szervesen kapcsolódik az ÉKA program cél és feladatrendszeréhez. Témajavaslatai sok helyen egybecsengenek környezeti nevelésünk mozzanataival. Alternatívát nyújt a játékkal történő feldolgozáshoz, az ismeretszerzés komplexitásához.

A játékos tanulás során a természetben szerzett élményekhez kapcsolódó meséket, verseket, dalokat, matematikai tartalmú ismereteket szerezhetnek a gyerekek. A természetben talált kincsekből számtalan játékot, foglalkozási eszközt készítünk.

A szabadban végzett játékos mozgások – tipróka, fáramászás, vízhez szoktatás… – biztosítják az optimális testi fejlődést.

A növényápolás és kisállat gondozás segíti az érzelmi kötődés elmélyülését.

A szülők igényei alapján kiemelt hangsúlyt kap a népi gyermekjáték, a báb és drámajáték, ovifoci, a kézművesség, a játékba épített korai idegen nyelv és a számítógéppel való ismerkedés.

Fülemüle Óvoda_dolgozói

Oklevél_Állatbarát témahét

Óvodánk 2023-ban benyújtott pályaműve alapján elnyerte az „Állatbarát Óvoda” címet. A cím használatára 2023. június 3-tól jogosult az intézmény egy évig. Idén összesen 361 intézmény szerzett „Állatbarát” címet.

„Állatvédelem gyerekeknek” –  (facebook.com/allatvedelemgyerekeknek)