Bemutatkozás

Óvodánk, a Lurkó-Kuckó Óvoda korszerű, modern és energetikailag fejlett intézmény. Befogadóképessége 50 fő, tehát egy kis közösség vagyunk. Két csoportban folyik a nevelőmunka, melyek mindegyike heterogén. A Katica csoport 27 fővel, a Napsugár csoport pedig 24 fővel működik. Közös öltöző és mosdó áll rendelkezésre, ezért a gyermekek jól ismerik egymást. Intézményünkben található még egy könyvtárszoba, ahol lehetőség nyílik az egyéni szükségleteknek megfelelő sajátos tevékenykedésre is. A csoportszobák tágasak, otthonosak, harmonikus hangulatot árasztanak, tükrözik pedagógiai programunk sajátosságait, az óvodapedagógusok igényességét. A hatalmas ablakoknak köszönhetően egész nap élvezhetjük a beáradó természetes fényt. A berendezéseket illetően törekszünk mind hagyományos, mind modern eszközöket beszerezni a gyermekek számára. Nyitunk az IKT-eszközök adta lehetőségek kihasználására, ezért rádió, TV található a csoportszobákban.

Az óvodánknak nagy, ligetes udvara van, mely a természetközeliségével remek teret biztosít a szabadtéri játékhoz, tevékenységekhez. Az itt található virágok, fák, bokrok által a gyermekek közelebb kerülhetnek a természethez, megalapozhatjuk a természethez fűződő pozitív érzelmi viszony kialakulását, illetve munka jellegű tevékenységen belül kertészkedésre is alkalmunk nyílik. Az életkori sajátosságokat figyelembe véve kerültek kialakításra az udvari játékok, így homokozók, mászókák, csúszdák találhatóak itt. Az udvaron szervezett tevékenységekhez remek lehetőséget biztosít a fedett terasz, melynek köszönhetően eső esetén is tartózkodhatunk a szabad levegőn.

Fő feladatunknak tartjuk a családdal való együttnevelés hatékony megvalósítását, hasonló szemléletmód és értékrend kialakításával. Ennek érdekében sok közös programot szervezünk: közös ünnepi előkészületek és munkálatok, ünnepek, családi nap, gyermeknap, kirándulás, sportnap, jótékonysági rendezvény.

11137033_921914467839216_1661432114_n

Elérhetőségeink:

Lurkó – Kuckó Óvoda

4440 Tiszavasvári, Egység u. 4/F-G.

Tel/fax.: 42/372305

email cím: lurkokuckovi@gmail.com